Śląskie Targi Książki

10 listopada grupa uczniów z klas gimnazjalnych pod opieką nauczyciela bibliotekarza wzięła udział w Śląskich Targach Książki zorganizowanych już po raz trzeci w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Młodzież miała możliwość zapoznania się z bogatą ofertą wydawnictw  przygotowaną przez ponad 140 wystawców.

Gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu autorskim z Michałem Zawadką „Chcę być kimś ! Czyli jak osiągać cele w czasach gdy wszyscy dookoła mają wywalone”.  Uczniowie przysłuchiwali się również rozmowie z panią Bożeną Szklarską , która opowiadała o swoim ojcu Alfredzie Szklarskim , autorze popularnych książek dla młodzieży o przygodach Tomka Wilmowskiego. Organizatorami tego spotkania było Muzeum Śląskie w Katowicach i Biblioteka Śląska.

Joanna Gąbka-Siedlaczek