Dni zdrowie i bezpieczeństwa w naszej szkole

Zdrowego i bezpiecznego stylu życia uczymy się nieustannie, jednak w dniach 22-26 stycznia duch mądrego stylu życia towarzyszył nam szczególnie, pojawiał się to tu, to tam. W poniedziałkowy poranek mogliśmy obejrzeć film traktujący o zdrowiu „Smak życia” dla klas starszych, ale był też turniej organizowany przez pana Bogumiła  Dudaka i pana Wojtka Szczepańskiego „ W zdrowym ciele zdrowy duch” dla klas młodszych. Wszyscy w tym dniu mieli możliwość konsultacji u naszej pani pielęgniarki. Pani Grażyna Ludkowska  obliczała zainteresowanym Body Mass Index czyli właściwy dla naszego wzrostu prawidłowy ciężar ciała. Chętnym mierzyła ciśnienie krwi tętniczej.

Ale to nie wszystko, pani Beata Marcinek z klasami przygotowywała dla szkolnej społeczności przepyszne, jakże zdroooowe sałatki i barwne koktajle warzywno-owocowe. Bufet „ Jem zdrowo kolorowo” był oblegany przez smakoszy.

Wtorek był dniem bezpiecznego Internetu, o bezpieczeństwie w sieci przypomniała nam pani Anna Stępień, szkolny informatyk, zajęcia Bezpieczny Internet -  co warto wiedzieć„  były nie tylko ciekawe, ale i bardzo pouczające.

Środa roztańczyła naszą szkołę, czego tam nie było!, Fitness – „Trzymaj formę” dla starszych i szalenie energetyczny Tanie „Zumba Kidss” dla naszych młodszych kolegów. Z gibkością pantery pani Iwona Dyrda- Zaradny pociągnęła nas w świat dźwięków i ruchu, nogi same podrygiwały do tańca.

Kolejny dzień uczyliśmy się jak udzielić pomocy, gdy w naszej obecności zasłabnie kolega,  sztuki udzielania pierwszej pomocy uczył nas wolontariusz ze Stowarzyszenia Maltańska Służba Medyczna pan Cyprian Wdowczyk. Także w kolejny, piątkowy dzień wciąż trenowaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy pod okiem pani Beaty Marcinek. To naprawdę warto wiedzieć!

W planach mamy jeszcze spotkanie z panią położną, która dziewczynom z naszej szkoły opowie to, co każda młoda kobieta wiedzieć powinna - o zdrowiu pań, a gdy karetka Maltańskiej Służby Medycznej będzie mieć przerwę w wyjazdach do potrzebujących wówczas przyjedzie do nas, żebyśmy mogli ją obejrzeć od środka.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się barwne prace uczniów klas młodszych i maksymy traktujące o zdrowiu. Na lekcjach i spotkaniach z wychowawcą rozmawialiśmy o naszym bezpieczeństwie na terenie szkoły i w domu, przypominaliśmy sobie podstawowe zasady zdrowego stylu życia.

Czy macie jeszcze jakieś wątpliwości, że dla naszych uczniów pojęcie zdrowia i bezpieczeństwa są naprawdę ważne? Są ważne i bardzo poważnie traktowane, nie tylko w Dniach, ale i na co dzień.

Organizatorzy:  Uczniowie pod opieką pani Izabeli Kubali- naszej plastyczki  i pani Edyty Beśka – biologiczki.

Wszystkim aktywnym w Dniach bardzo gorąco dziękujemy!