Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

19 czerwca klasa IV A i IV B wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na klasową wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. W planie wyjazdu było zwiedzanie Jaskini Łokietka, spacer po Dolinie Prądnika, zamkowy dziedziniec w Pieskowej Skale i oczywiście podziwianie Maczugi Herkulesa, o której uczniowie dowiedzieli się wcześniej na lekcji języka polskiego, czytając legendy o Twardowskim. Największą atrakcją była  jaskinia. Wszystkim kapało na głowy, ale z zainteresowaniem podziwiali krasowe zjawiska, piękne kształty skał. Chwila odpoczynku miała miejsce w restauracji o intrygującej nazwie „Pod nietoperzem”. Kiełbaska z grilla była wyśmienita. Wszyscy uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani, pani pilot opowiadała ciekawe historie o zamku w Ojcowie i Pieskowej Skale. Droga powrotna przebiegła również w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wyprawa czwartych klas.