Uroczysta gala w strefie COP24

Nasza szkoła bierze udział w konkursie ekologicznym „Słoneczne szkoły dla lepszego miasta”.

Celem Konkursu jest zaangażowanie społeczności lokalnej, zwłaszcza uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli, do wspólnej pracy na rzecz działań klimatycznych i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Projekt wspiera zaangażowanie ekologiczne młodych ludzi i promuje przyjazne środowisku pomysły i działania podczas konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach oraz po jej zakończeniu. Program opracowali p. Katarzyna Szymonek i p. Dawid Ceglarek.

Ponieważ zakwalifikowaliśmy się do drugiego etapu zostaliśmy zaproszeni do udziału w uroczystej gali poświęconej konkursowi, która odbyła się 13 grudnia 2018 w godzinach 11:00-11:45 w strefie zamkniętej na COP24, zlokalizowanej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na wydarzeniu oficjalnym Julia Bagniak i Kamil Wojciechowski przedstawili informacje o celu i przebiegu konkursu, oraz zaprezentowali w formie slajdów szkolny projekt.

Po prezentacji zostaliśmy oprowadzeni po terenie całej konferencji.