"Klub Bezpiecznego Puchatka"

Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce.

Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

Uczniowie pierwszych klas uczyli się, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i domu.  Dodatkowo, w tej edycji, „Klub Bezpiecznego Puchatka” został rozbudowany o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. W listopadzie w szkołach podstawowych odbył się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie.  To największa tego typu inicjatywa w Polsce, podczas której na tak szeroką skalę sprawdzana jest wiedza dzieci na temat bezpieczeństwa.