Warsztaty chemiczne

15 marca grupa uczniów z klasy 7a wzięła udział w niezwykłych warsztatach chemicznych pod nazwą „Magiczna chemia”! Odkryj z nami fascynujący świat chemii zorganizowanych w ramach Tydzień Liczb w Mieście Nauki .

Podczas warsztatów prowadzący rozbudzili pasję do nauki poprzez niezwykłe eksperymenty chemiczne. Skupiono się na praktycznych aspektach nauki, umożliwiając uczniom samodzielne przeprowadzanie doświadczeń chemicznych w laboratoriach Uniwersytetu Śląskiego zlokalizowanych w nowoczesnym budynku – siedzibie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w Chorzowie. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zobaczyć, jak różnorodne substancje reagują ze sobą, tworząc barwne efekty. To niezapomniane wrażenia w pełnym kolorze! Chemia to nie tylko nauka, to również źródło niekończących się zaskoczeń.