Drodzy uczniowie ,

Zapraszam Was do zapoznania się z następującymi materiałami, pomocnymi w wyborze naszej dalszej ścieżki kształcenia.

Jednocześnie zapraszam do kontaktu indywidualnego poprzez dziennik elektroniczny lub służbowego maila bibliotekasp10@gazeta.pl

Joanna Gąbka-Siedlaczek

Drodzy uczniowie

Przekazuję informację, że ruszyła strona internetowa www.polona.pl.

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej www.polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej.

Biblioteka cyfrowa z lekturami dla szkół podstawowych znajduje się na stronie :

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe - kolekcja stworzona przez Biblioteka Narodowa | Polona .

Dostęp jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

Zapraszam do korzystania

Joanna Gąbka-Siedlaczek