Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Ogólnopolska akcja "Bądź kumplem, nie dokuczaj!"

W marcu uczniowie klasy 3a i 4a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Cartoon Network "Bądź kumplem, nie dokuczaj!" Jej celem było promowanie życzliwych postaw i przeciwdziałanie dokuczaniu. Kamil Stoch - wybitny sportowiec oraz ambasador tegorocznej edycji - zachęcał dzieci i młodzież do okazywania sobie wzajemnego szacunku.

W ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy 4a opracowali zasady komunikacji kumpla/kumpeli na co dzień i w sieci oraz jak promować życzliwości w szkole.

PREZENTACJA

W ramach projektu uczniowie klasy 3a dowiedzieli się jak ważnymi wartościami w życiu każdego człowieka są: życzliwość, posiadanie kumpla/kumpeli, wzajemne dbanie o siebie, wspólne działanie, pomoc i wsparcie. Uczniowie wypowiadali się min. na temat - Dlaczego warto mieć kumpla/ kumpelę? Następnie wykonywali zadania związane z życzliwością.

Zwieńczeniem wszystkich działań było otrzymanie Certyfikatu "Klub Kumpli" oraz podziękowanie za udział w kampanii od samego Kamila Stocha.

Podziękowanie Kamila Stocha

Autor: Patrycja Luty, Katarzyna Szymonek