Tydzień Nowych Technologii w Mieście Nauki

Piętnastym spośród wszystkich 50 Tygodni jest Tydzień Nowych Technologii w Mieście Nauki. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

W poniedziałek 15 kwietnia uczniowie klasy 4a wybrali się do Chorzowa na wystawę „Accelerating Science”, w całości poświęcona CERN-owi.
Nastąpiło przeniesie uczestników w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych. Wystawa zawiera trzy kapsuły, w których znajdują się m.in. gabinet fizyki teoretycznej czy kącik dla dzieci. Interaktywne stanowiska, prezentacje eksperymentów i spotkania z naukowcami pozwoliły na pogłębienie wiedzy na temat najnowszych odkryć w tej dziedzinie fizyki, otwierając drzwi do tajemniczego świata mikrokosmosu.