Światowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Wszystkie dzieci znają tego sympatycznego łakomczucha, który w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.

Z okazji tego święta przez cały tydzień prowadzone były różne działania. Uczniowie w klasach młodszych oglądali książeczki o Kubusiu Puchatku, układali puzzle, kolorowali ilustracje z Kubusiem, odtańczyli wspólnie „misiowy taniec” oraz poczęstowali się „małym co nieco”. Podczas przerw uczniowie słuchali utworów z bajek o Kubusiu Puchatku, natomiast  starsi uczniowie czytali młodszym fragmenty książki.

Na urodzinach Kubusia oczywiście nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego. Chętni uczniowie klas młodszych wykonali torty dla solenizanta w formie pracy płaskiej , natomiast starsi w formie przestrzennej.

Wszystkie przygotowane przez Was torty były naprawdę apetyczne.

Autor: Katarzyna Szymonek, Joanna Gąbka-Siedlaczek