Dzień Naleśnika

2 lutego 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Naleśnika czyli Pancake Day. Tradycyjny Pancake Day obchodzony w Wielkiej Brytanii to odpowiednik polskiego „tłustego czwartku”. Nauczyciele języków obcych przygotowali kilka atrakcji, które miały przybliżyć uczniom to święto. Uczniowie poznali tradycje związane z tym dniem i dowiedzieli się jak to święto jest obchodzone w krajach anglojęzycznych.

Uczniowie klas młodszych przygotowali rysunki, na których przedstawili naleśniki ze swoimi ulubionymi dodatkami.

Uczniowie klas starszych podzielili się przepisami na swoje ulubione naleśniki – przepisy zostały przygotowane w języku angielskim, a niektóre z nich uczniowie wypróbowali i załączyli zdjęcia przygotowanych przez siebie potraw.

Wszystkie klasy wzięły udział w lekcjach tematycznych, a klasy młodsze uczyły się przygotowywać naleśniki z bohaterką ulubionej bajki:

Źródła:

Podręcznik New Adventure 2, Viv Lambert, Anne Worrall, Arek Tkacz, Wydawnictwo Pearson.

Dzień Naleśnika był również świętowany podczas posiłków szkolnych – w tym dniu stołówka szkolna serwowała pyszne naleśniki z serem.

Rozmowy o naleśnikach zainspirowały uczniów tak bardzo, że w wielu domach w tym dniu zagościły one na stołach.

Dziękujemy uczniom za aktywny udział w lekcjach i zabawach i zapraszamy do obchodów Dnia Naleśnika już za rok!

Justyna Poks i Agnieszka Roj

Autor: Justyna Poks, Agnieszka Roj