Dzień kolorowej skarpetki

21 marca obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa.
Nie bez przyczyny obchodzi się go 21 marca. Data symbolizuje trisomnię 21 chromosomu, którego dodatkowa kopia znajduje się w komórkach organizmów osób z Zespołem Downa. Wspierając to wydarzenie uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary. Tym drobnym gestem mogliśmy okazać swoją solidarność, chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znacznie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

Bieg w kolorowych skarpetkach z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w ramach projektu "Podaj dobro dalej".

Autor: Agnieszka Roj