Światowy Dzień Pszczoły

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Pszczoły to bardzo pracowite owady, dlatego uczniowie biorący udział w zajęciach wykazali się ogromną chęcią do pracy. Uczniowie klas starszych wykonali plaster miodu,  młodsi uczniowie pokolorowali  ogromną  pszczołę.  Drzwi do klas oraz okna przyozdobiono wizerunkami pszczół wykonanymi przez dzieci.

Uczniowie poznali  wiele ciekawostek o życiu pszczół, mieli także możliwość zobaczenia stroju pszczelarza oraz narzędzi, które wykorzystuje się do pracy z pszczołami.  Oglądali filmiki , dzięki którym zobaczyli jak wygląda pszczeli ul od środka i jak powstaje miód.  Dowiedzieli się jak pożyteczna jest ciężka praca pszczół i jak wiele czyha niebezpieczeństw na te małe pracowite owady.

Podsumowaniem Święta Pszczoły był taniec  wykonany przez młodszych uczniów, którzy w tym dniu ubrani byli na czarno - żółto, a na głowach mieli opaski z pszczółkami.

Autor: Katarzyna Szymonek, Patrycja Luty