Dzień Unii Europejskiej

9 maja 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Unii Europejskiej. Uczniowie mieli okazję poznać historię powstania Unii Europejskiej oraz zapoznać się z działaniami wspierającymi kształcenie i współpracę pomiędzy państwami członkowskimi w ramach strategii UE na rzecz młodzieży.

Uczniowie wszystkich klas wzięli też udział w dwóch projektach edukacyjnych na platformie eTwinning – w ramach pierwszego projektu przygotowali kartki wielkanocne w języku niemieckim dla kolegów i koleżanek ze szkół w Europie, a dzięki projektowi „Get to know my country” mogli zaprezentować Polskę, nasze tradycyjne potrawy i wielkich Polaków uczniom z całej Europy.

Prace naszych uczniów oraz przygotowane przez uczniów z Niemiec, Francji, Grecji, Hiszpanii i innych krajów europejskich ozdobiły korytarze szkoły.

W ramach obchodów Dnia Unii Europejskiej odbyła się też kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu „Pocztówka z Europy – jego wyniki zostaną ogłoszone już wkrótce.

Opracowanie: Justyna Poks, Agnieszka Roj