Spotkanie z Rogatkiem

7 października 2022 r. na dworcu kolejowym w Katowicach uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w interaktywnych zajęciach organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II "Zdobądź Super Moc Rogatka!". Były one okazją do nauki zasad bezpieczeństwa poprzez zabawę.

Podczas zajęć dzieci szukały odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem na kolei, m.in. Czy możemy przekroczyć przejazd kolejowo-drogowy, gdy rogatki się zamykają? Jak zachować się na peronie? Co oznacza żółta linia? Kto sprawdza bilety w pociągu?

Największą atrakcją było spotkanie z bohaterem kampanii nosorożcem Rogatkiem. Ponadto każdy z uczestników zajęć otrzymał upominek "Pakiet bezpiecznego podróżnika" - odblaskowy worek, kamizelkę, opaskę na rękę, książeczkę edukacyjną oraz maskotkę Rogatka.

Autor: Aneta Tomica