DNI NAUKI POLSKIEJ

W dniach 17-22 lutego obchodziliśmy w naszej szkole DNI NAUKI POLSKIEJ. Szczególnie ważne, ponieważ patronką naszej szkoły jest wspaniały naukowiec, noblistka Maria Curie-Skłodowska. Przygotowana została plansza oraz prezentacja wspaniałych polskich naukowców oraz noblistów, z którymi uczniowie mogli się zapoznać na korytarzu szkoły.
Pierwszego dnia odbyły się konkursy matematyczne. Oto wyniki:
Kategoria klasy 4
I. miejsce Kacper Dudała
II. miejsce Yana Alimava
III. miejsce Viktoriia Yukhymenko
Kategoria klas 8-6
I. miejsce Anastasiia Danik
II. miejsce Jan Budzowski
III. miejsce Jan Kurek
Kategoria klas 7-8
I. miejsce Anastasiia Bodko
II. miejsce Krzystof Lachowski
III. miejsce Emilia Górecka

W poniedziałek 20 lutego odbył się dzień chemiczny. Uczniowie
z panią Darią Cyran przygotowali pokazy doświadczeń chemicznych, a wzięli w nich udział wszyscy uczniowie na kolejnych lekcjach. Ponadto odbył się konkurs chemiczny, którego laureatami zostali:
I. miejsce Sviatoslav Osadchyi
II. miejsce Ivan Olefirenko
III. miejsce Shaf Sohail, Anastasiia Bodko
I. miejsce Polina Osadcha
II. miejsce Mateusz Sworobowicz,Sofia Panchenko
III. miejsce Wiktor

We wtorek 21 lutego odbył się dzień fizyczny. Podobnie jak w poniedziałek mieli możliwość brać udział w pokazach fizycznych, które z panią Moniką Schroeter przygotowali uczniowie klas starszych dla młodszych.
Ponadto na lekcjach matematyki oraz edukacji matematycznej dzieci i młodzież zapoznali się z najważniejszymi polskimi matematykami oraz ich osiągnięciami. Wspólnie przygotowywane zostały elementy dywany i trójkąta Sierpińskiego. Grupa uczennic i uczniów w klas 5a, 6a, 8a i 8b przygotowała model przestrzenny kostki Sierpińskiego.
Środa to przede wszystkim spotkanie z j. polskim i polskimi noblistami. Przygotowane zostały prezentacje dotyczące naukowców i noblistów polskich. Odbyły się także 3 spotkania z online z profesorem Janem Miodkiem

Ostatnim punktem programu DNI NAUKI POLSKIEJ był konkurs wiedzy o polskich naukowcach. Najlepsi okazali się:
I. miejsce Emilia Górecka
II. miejsce Krzysztof Lachowski
III. miejsce Jan Kurek

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy wiedzy.
Prezentacje przygotowali:
Emilia Górecka oraz Konrad Dębowiec z klasy 8a.
Poniżej przedstawiamy materiały DNI NAUKI POLSKIEJ oraz zdjęcia.

Opracowała p. Sabina Celder-Dudek i p. Monika Schroeter

Autor: Sabina Celder-Dudek i Monika Schroeter