Rowerowa Stolica Polski

Katowice po raz pierwszy wystartowały w tym roku w konkursie o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja opiera się o aktywność mieszkańców w aplikacji Aktywne Miasta, gdzie każdy użytkownik dwóch kółek może kręcić kilometry dla wybranego miasta. Od 21 marca trwa oficjalny Trening do RSP, który zakończy się 21 maja.

W zabawie mogą brać udział indywidualni użytkownicy aplikacji i grupy, w tym szkoły, dlatego już teraz zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu i kręcenia kilometrów dla Katowic!

Wyścig o puchar Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się w czerwcu, a pula punktów z Treningu nie będzie brana pod uwagę.

Aplikacja i pozytywna rywalizacja mogą być doskonałym sposobem na promocję jazdy na rowerze wśród dzieci i młodzieży. Nie tylko jako środka rekreacji ale przede wszystkim komunikacji po mieście, w tym w drodze do szkoły. Aplikacja liczy kilometry, zapisuje trasy, przyznaje odznaki za różne rowerowe aktywności i pozwala śledzić wyniki znajomych. A może razem z uczniami wkręcą się też nauczyciele i rodzice?

Jak dołączyć do Treningu do Rowerowej Stolicy Polski?

• Pobierz i zainstaluj bezpłatną aplikację Aktywne Miasta (link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ)
  • Z menu wybierz „Rywalizacje", następnie w zakładce „Ogólne" - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: dla Miast
  • Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Katowice
  • W kolejnym kroku możesz wybrać grupę z listy lub zaproponować nową grupę, poczekać na jej zaakceptowanie przez koordynatora w swoim mieście i razem z przyjaciółmi/współpracownikami wziąć udział w zabawie! Możesz też kręcić kilometry w tzw. grupie ogólnej.