Światowy Dzień Zdrowia

Jak obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole?
Nie ograniczaliśmy się do świętowania tylko jednego dnia i rozłożyliśmy działania na dwa tygodnie. Wszystkie klasy spędzały aktywnie czas – młodsze dzieci brały udział w turnieju „Wyścigi rzędów”, a starsi uczniowie grali w różnego rodzaju gry zespołowe.
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zdrowe psychiczne jest niezwykle ważne, dlatego pani psycholog poprowadziła warsztaty psychoedukacyjne dla klas 8 „Jak radzić sobie ze stresem – podręczna apteczka, której użyjesz w potrzebie.” Każda klasa wzięła udział w konkursie międzyklasowym pod hasłem „Drzwi do zdrowia”. Uczniowie przygotowali wystawy, które prezentowali na drzwiach do swoich sal. Ekspozycje zostały wykonane różnymi technikami łączącymi elementy informacyjne z plastycznymi. I tak mogliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na następujące tematy:
Moc witamin w warzywach i owocach. (klasy: 1OP i 1b)
Jedz zdrowo – o zdrowym odżywianiu. (klasa 7OP)
Ruch to zdrowie. (klasy: 1a i 3a)
Dbam o swoje bezpieczeństwo. (klasa 8b)
Pij dla zdrowia. (klasa 2a)
Wpływ snu na nasze zdrowie. (klasy: 5a i 7a)
Wypoczynek dla zdrowia. (klasy: 4OP i 3b)
Dobre relacje z innymi ważne dla zdrowia. (klasy: 4a i 8a)
Badania profilaktyczne, opieka zdrowotna. (klasa 6a)
W szkole odbyły się też zajęcia dla uczniów klas 5-8 na temat profilaktyki czerniaka. Klasy trzecie wzięły udział w badaniach profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Medyczne Graniczna. A siódmoklasiści mieli spotkania edukacyjne w ramach „Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia" - »Program szczepień profilaktycznych przeciwko wirusom brodawczaka ludzkiego (HPV)«.
I to jeszcze nie koniec działań związanych z promocją zdrowia, bo w ramach obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole odbył się konkurs na wykonanie lapbooka w języku angielskim o ciele człowieka. Ale o tym więcej już wkrótce w podsumowaniu przygotowanym przez panie anglistki.