Dzień Języka Angielskiego

24.04.2023 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Języka Angielskiego – w tym dniu można było nie tylko pochwalić się swoimi umiejętnościami językowymi, ale także poznać kilka ciekawostek związanych z krajami anglojęzycznymi.

Uczniowie klas I – V przygotowali kolorowe i bardzo pomysłowe lapbooki, w których połączyli swoje umiejętności z języka angielskiego ze zdolnościami plastycznymi oraz wiedzą o zdrowym trybie życia i odżywiania.

Wyniki konkursu – lapbook:

I miejsce – Maja W. kl. Ia

II miejsce – Krzysztof P. kl. IIa

III miejsce – Zofia W. kl. Ia

Uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w konkursie z języka angielskiego i sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu gramatyki i słownictwa.

Wyniki konkursu gramatyczno-leksykalnego:

Klasa VI – I miejsce: Anastasiia D.

II miejsce: Daria P.

III miejsce: Julia P.

Klasa VIII – I miejsce: Anastasiia B.

II miejsce: Daniel M.

III miejsce: Emilia G.

Wszyscy uczniowie mieli też okazję poznać uczniów ze szkół w Turcji, Rumunii i we Włoszech, z którymi nasza szkoła nawiązała współpracę w ramach programu eTwinning. Pocztówki, listy i plakaty przygotowane przez uczniów z zaprzyjaźnionych szkół ozdobiły wystawę na korytarzu głównym.

Dodatkową atrakcją tego dnia była foto-budka w stylu brytyjskim, gdzie była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w otoczeniu elementów charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursach i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach językowych!

Justyna Poks i Agnieszka Roj