Piknik z Przyjaciółmi

2 czerwca 2023 odbył się w naszej szkole festyn rodzinny "Piknik z Przyjaciółmi". Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 przywitaniem i uroczystym otwarciem przez dyrektora szkoły Panią Magdaleną Poloczek.

Pogoda dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało, bowiem w programie zaplanowano liczne działania artystyczne i sportowe, konkursy i rozgrywki adresowane do wszystkich uczestników.

Po uroczystym otwarciu festynu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego zatańczenia Zumby. Następnie po energicznym tańcu rozpoczęły się sportowe rozgrywki rodzinne. Rodziny sprawdzały swoje umiejętności ruchowe w różnych konkurencjach. Mogły spróbować swoich sił w grze w badmintona. Rozgrywki i zabawy sportowe zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzenia wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

Dzieci miały okazję zabawy dużymi bańkami mydlanymi, dzięki czemu miały możliwość zobaczenia wielu nietypowych i nieznanych efektów, jakie można wykonać z bańkowego płynu. Powodzeniem cieszyły się też zajęcia plastyczne – dzieci malowały farbami akrylowymi na foli oraz ozdabiały podwórko szkolne swoimi rysunkami kredą.

Dużą atrakcją okazała się dmuchana zjeżdżalnia i zamek, na które dzieci co chwila ustawiały się w kolejce. Nie brakowało także chętnych przy stanowisku malowania twarzy. Wiele osób zaangażowało się w zabawę polegającą na odgadnięciu zdjęć przedstawiających nauczycieli, gdy byli dziećmi oraz w grę terenową zorganizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną. Najmłodsi chętnie grali w gry, ćwicząc język angielski oraz bawiąc się w gry wielkoformatowe.

W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy: młodsi i starsi, uczniowie i ich rodziny chętnie odpoczywali w kawiarence, w której serwowano ciasta, kawę, owoce i różne pyszne napoje.

Na zakończenie festynu pani dyrektor podsumowała konkursy i wręczyła zwycięzcom nagrody.

Wszyscy chętni zatańczyli belgijski taniec, a następnie wzięli udział w ostatniej atrakcji imprezy — barwnej zabawie „Festiwal kolorów”.

Wspaniała zabawa towarzyszyła do samego końca rodzinnego pikniku. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania i pomoc podczas samego festynu.