Warsztaty stomatologiczne

Uczniowie klasy 1a we wtorek, 7 listopada mieli okazję wziąć udział w warsztatach "Stomatologia dla przedszkolaka" zorganizowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o higienę jamy ustnej i zdrowie zębów oraz poznały tajniki pracy stomatologa. Czyściły odlewy gipsowe różnymi rodzajami szczoteczek do zębów. Zobaczyły i przećwiczyły działanie różnych przyrządów dentystycznych takich jak ssak, lusterko, pęseta. Na koniec miały okazję samodzielnie zaplombować dziurę w zębie wypełnieniem światłoutwardzalnym.
Warsztaty zorganizowane były w Kato Science Corner, nowej przestrzeni służącej rozpowszechnianiu idei Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 oraz Metrolabu GZM.

Autor: Aneta Tomica