XIII World Multiplication Table Day

W od 13 do 17 listopada uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) już po raz 13.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości nie tylko po wakacjach.

Cały tydzień w kącikach relaksacyjnych wystawiane były zadania obliczeniowe, zagadki i łamigłówki oraz logiczne z tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 100.  W czasie trwania akcji, w której brały uczennice  oraz uczniowie klas 4-8.

W sumie 132 osoby rozwiązały 286 zadań! W pracowniach matematycznych pojawiły się stosowne dekoracje.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była 17 listopada w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Mistrzami okazało się 33 uczennice i uczniowie.

Ponadto w kącikach relaksacyjnych na każdej przerwie uczniowie mieli możliwość rozwiązywać dotyczące tabliczki mnożenia.

W ten sposób poziom znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia wyraźnie podniósł się.

Zapraszam do fotorelacji.

Autor: Sabina Celder - Dudek