Święto Patronki Szkoły

Obchody rozpoczęliśmy od dekoracji szkoły, tak aby znaleźć się w atmosferze życia i pracy Marie Curie – Skłodowskiej.

Dzięki temu uczniowie poznali życie Noblistki, układ okresowy pierwiastków z wyszczególnionymi polonem i radem, a także przybory i urządzenia fizyczne oraz chemiczne.

Ponadto uczniowie przygotowali makiety laboratorium chemiczno-fizycznego. Szczególnie pracochłonne i wspaniałe przygotował uczeń klasy IIa Jakub Perkowski.

Wraz z nauczycielem przyrody p. Pauliną Muchą uczniowie opracowali i przygotowali pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych.

Innym pomysłem obchodów Święta Patronki był konkurs na napisanie wierszy o Marii Curie-Skłodowskiej. Najlepsze przedstawili: Emila wojciechowska z kl. VA, Katarzyna Dziągwa z kl.IIIa oraz Kamil Wojciechowski z kl. Ia.

Kulminacyjnym dniem obchodów był 15.11.2011r.Odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie przedstawili życie Wielkiej Polki, zaprezentowali wiersze oraz doświadczenia. Ponadto w sali 5 przygotowana była wystawa, na kro rej zebrano: Kroniki szkoły, makiety laboratoriów, prace uczniów, drzewo sukcesów. Nad przygotowaniem obchodów czuwały p.Sabina Celder-Dudek oraz p. Ewa Mielcarek.