"Wszystkie kolory świata"

to globalny projekt edukacyjny UNICEF-u, do którego przyłączyli się uczniowie naszej szkoły.

Celem UNICEF-u jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci w Sierra Leone – małym państwie w zachodniej Afryce, tak by zredukować wskaźnik śmiertelności. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W ramach tego projektu dzieci naszej szkoły przy wsparciu i dużej pomocy ze strony rodziców oraz babć przygotowały 25 szmacianych laleczek. Uczniowie sami wybrali dla zrobionej przez siebie lalki kraj pochodzenia, kolor skóry, charakterystyczny dla wybranego kraju czy regionu strój. Każda laleczka otrzymała swoją własną tożsamość – akt urodzenia z imieniem oraz datą i miejscem urodzenia. Wszystkie laleczki są wyjątkowe i śliczne. Symbolizują naszą pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Włączając się do akcji, pomagamy ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Dzięki sprzedaży laleczek otrzymamy środki finansowe, które po przekazaniu na konto UNICEF-u pozwolą na zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone. Cena wywoławcza laleczki wynosi 10zł. Jest to kwota pozwalająca na zaszczepienie jednego dziecka przeciw najważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Szczepienia te są bardzo ważne, ponieważ co piąte dziecko w Sierra Leone umiera przed piątym rokiem życia, a zaledwie 39% dzieci jest szczepionych. Najczęstszą przyczyna zgonów wśród dzieci do 5 roku życia jest odra i tężec noworodkowy.

Laleczki zostaną zlicytowane podczas

„Dnia Wszystkich Kolorów Świata”,

który odbędzie się w

poniedziałek 27 lutego 2012roku o godzinie 16.00

na sali gimnastycznej.

W programie uroczystości:

- licytacja szmacianych laleczek,

- pokaz talentów uczniów naszej szkoły,

- pokaz mody – „Mieszkańcy świata”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości

i licytowania laleczek,

Już teraz można zobaczyć na naszej stronie lalki i wybrać tą , którą chciałoby się zabrać do domu.

Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób mówi Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W akcję „Wszystkie kolory świata” mogą zaangażować się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Warto dołączyć!

Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest Aneta Tomica