Projekt edukacyjny "Bliżej matematyki"

16 marca 2012r. uroczystym apelem zakończył się trwający miesiąc projekt „Bliżej matematyki”. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursów zarówno tych o zasięgu szkolnym, jak i tych o zasięgu międzyszkolnym.

Uczniowie klasy Ia zaprezentowali pokaz mody matematycznej pt. „Matma show”, podczas którego w strojach ozdobionych liczbami i figurami wskazywali na różne właściwości liczb i figur. Uczniowie klasy VIa i VIb przedstawili również widowisko, którego tematem były wielokąty.

Podczas miesiąca matematyki uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności matematyczne poprzez:

• matematyczną dekorację szkoły,
  • gazetki tematyczne,
  • matematyczne zajęcia dodatkowe,
  • szkolne i międzyszkolne konkursy matematyczne,
  • rozwiązywanie zadań w „Krainie sprytu”
  • przygotowania do Małej Olimpiady Matematycznej i Kangura.

Ponadto odbyły się dwa konkursy międzyszkolne „Super matematyk” oraz „Pomnik graniastosłupa”. Łącznie brało w nich udział 86 uczniów z 16 katowickich podstawówek. Podczas konkursu "Super matematyk” uczniowie wysłuchali wykładu „Zbiory” a następnie napisali test na zrozumienie tematu. Podczas konkursu „Pomnik graniastosłupa” drużyny miały za zadanie zbudować z graniastosłupów bryłę pomnika, a następnie obliczyć pole powierzchni zużytego papieru.

Uczniowie klas zajmujących dane piętra szkoły przygotowują pod kierunkiem nauczyciela dekoracje na piętrach szkoły:

• ·         parter – figury geometryczne
  • ·         I piętro – figury geometryczne
  • ·         II piętro – bryły
  • ·         III piętro – liczby.

Chętni uczniowie z wyznaczonymi nauczycielami przygotowują ścienne gazetki tematyczne:

• ·         Parter – symetria w przyrodzie (płatki śniegu, liście, kwiaty itp.),
  • ·         I piętro – prace z figur geometrycznych (biorące udział w konkursie plastycznym „Dzicy mieszkańcy Afryki”), zagadki matematyczne
  • ·         II piętro –prace uczniów „Tangramy”, starożytni matematycy

III piętro – matematyczna ortografia.

Odbyły się matematyczne zajęcia dodatkowe:

• ·         Igłą malowane,
  • ·         Różyczki
  • ·         Matematyczne sita
  • ·         Sprawdź jak sprawny jest twój umysł - zabawy z radosnymi sześcianami

Więcej informacji o wynikach konkursu w zakładce KONKURSY :)