Podsumowanie projektu UNICEF

27 lutego odbyła się uroczystość pt. „Dzień wszystkich kolorów świata”, która kończyła trwający w naszej szkole projekt UNICEF. Jesteśmy 1 z 1160 placówek na terenie Polski, które przyłączyły się do tej akcji.

Podczas uroczystości nie tylko licytowaliśmy uszyte przez naszych uczniów laleczki. Mogliśmy również podziwiać różnorakie talenty naszych podopiecznych. Jako pierwsze wystąpiły Oliwia z klasy Ia i Wiktoria z klasy IIIa w pokazie gimnastyki artystycznej.

Następnie Kamil uczeń klasy Ia zagrał na akordeonie 4 utwory.

Marta z klasy Va zaprezentowała przybyłym swoje prace wykonane techniką decoupage.

Kuba z klasy IIa pokazał wszystkim na czym polega bigbit.

Ponadto mogliśmy podziwiać talent śpiewaczy

Michała z klasy IIa, Wiktorii z klasy IIIa oraz Oli z klasy Va.

Dziewczynki z klasy IIa Dominika, Ola, Wiktoria, Ola, Oliwia i Weronika zaprezentowały się w układzie tanecznym grupowym, a Karolina z klasy IIIa w układzie tanecznym indywidualnym.

Wszystkim bardzo spodobał się gorący taniec egzotyczny Pauliny z klasy VIb. Na koniec pokazu talentów zarezerwowane były ekwilibrystyczne popisy na deskorolkach w wykonaniu chłopców z klasy VIa Szymona, Patryka i Kuby.

Niezwykle widowiskową częścią uroczystości był pokaz mody pt. „Mieszkańcy świata”, podczas którego uczniowie zaprezentowali się w strojach hinduskich, chińskich, japońskich, hawajskich, arabskich, indiańskich, eskimoskich, murzyńskich, francuskich, hiszpańskich, tunezyjskich i krakowskich.

Ponadto można było w „Galerii prac” zakupić za symboliczną złotówkę pracę swojego dziecka. W „Galerii...” znalazły się prace plastyczne wykonane techniką collage przedstawiające mieszkańców świata. Dochód uzyskany za sprzedaży prac również zasilił konto UNICEF, a była to kwota 38 zł.

Ogółem dzięki Państwa hojności podczas całej uroczystości udało nam się zebrać kwotę 560złotych. Pieniądze zostaną wpłacone na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Sierra Leone. Dzięki tym pieniążkom możemy uratować życie 56 dzieci z tego państwa.

Jeszcze raz składam serdeczne i gorące podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten projekt, gdyż bez waszej pomocy i wsparcia cała akcja nie byłaby możliwa. A więc przede wszystkim dziękuję rodzicom, babciom, ciociom, uczniom no i oczywiście nauczycielom. Cieszę się, że akcja spotkała się ze sporym odzewem z Państwa strony. Myślę, ze wszyscy mogliśmy się przekonać jak pomaganie innym jest przyjemne i ile daje radości!

Aneta Tomica