Święto Marchewki

28 października 2014r odbył się w naszej szkole Dzień Marchewki.

Głównym celem było promowanie zdrowej żywności, a w szczególności warzyw. Tym razem padło na marchewkę.

Obchody naszego małego święta rozpoczęły się prezentacją na temat „pomarańczowego skarbu”. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi marchew i jak przybyła do Europy, jaki ma pozytywny wpływ na nasz organizm i jak jest wykorzystywana w dzisiejszych czasach.

Nie zabrakło też lekcji języków- poznaliśmy jak wymawia się słowo marchew w 12 językach, m. in. po angielsku, niemiecku, francusku, szwedzku, włosku i hiszpańsku.

Po skończonej prezentacji klasy 4-6 mogły obejrzeć pokaz marchewkowej mody w wykonaniu klas młodszych. Stroje wykonane przez uczniów klas I-III zachwycały pomysłowością i wspaniałym pomarańczowym kolorem!

Na koniec odbyła się degustacja. Każda z klas wykonała swoje stoisko z marchewkowymi przysmakami. Było ciasto marchewkowe, babeczki, świeżo wyciskane soki, surówki z marchewki i wiele, wiele innych.

Mamy nadzieję, że marchew od dziś na stałe zagości w Waszym menu.

Agnieszka Cyganek