Miesiąc europejski

Miesiąc maj w naszej szkole mijał pod hasłem: EDUKACJA REGIONALNA I EUROPEJSKA.

W ramach obchodów odbyły się liczne zajęcia i konkursy, w które angażowały się wszystkie klasy.

9 maja – Dzień Europy – inauguracja szkolnych obchodów.

• Otwarcie Turnieju Klasowego – każda klasa zdobywała punkty na kilka sposobów:

1.      KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SALĘ

Przygotowanie przez klasy sal lekcyjnych prezentując wylosowane państwo.

W Konkursie na najpiękniejszą salę - ocenie podlegały następujące elementy:

• Biuro podróży Eurotrak - oferta turystyczna – co warto zobaczyć i zwiedzić w danym państwie
  • Europa w pigułce – najważniejsze informacje o państwie
  • W kierpcach czy sabotach po europejskich ścieżkach - elementy kultury ludowej
  • Palcem po mapie Europy - położenie geograficzne, warunki naturalne
  • Smaki Europy – charakterystyczne potrawy (klasa może częstować wszystkich chętnych  przygotowanymi potrawami za symboliczną złotówkę 22 maja)
  • Bez granic dla nauki - wielkie odkrycia, wynalazki, postacie

2.      KONKURSY INDYWIDUALNE:

Każda klasa typowała osoby, które brały udział w konkursach – za sam udział uczniów w konkursie klasa otrzymywała dodatkowe punkty oraz dodatkowe punkty za zwycięstwo.

• Piórem przez Europę – konkurs literacki
  • Z kraju i z Europy – konkurs wiedzy
  • Budujemy Europę - konkurs na najpiękniejszą budowlę UE
  • Eurowizja – konkurs piosenki

3.      ZAJĘCIA DODATKOWE

Chętni uczniowie każdej klasy brali udział w zajęciach dodatkowych związanych z tematem Unii Europejskiej przygotowanych przez nauczycieli – za udział i zaangażowanie  w zajęciach uczniowie zdobywali punkty dla klasy.

• Bezpieczeństwo bez granic - kurs pierwszej pomocy – mgr Barbara Heppa – Chudy
  • Biegiem do Unii Europejskiej – mgr Dariusz Wojniak
  • Dobry sąsiad –  mgr Paulina Mucha
  • Europejska lekcja śpiewania – mgr Danuta Przyłucka
  • Symbole Unii Europejskiej – mgr Agata Kiedos
  • Europa na języku – mgr Dorota Kopacz
  • Waluty – mgr Sabina Dudek

Wielki finał – akademia podsumowująca obchody Miesiąca Unii Europejskiej i ogłoszenie wyników konkursów, prezentacja prac konkursowych odbędzie się w czwartek 31 czerwca na czwartej godzinie lekcyjnej.