Zielona Szkoła 2012

W dniach od 2 czerwca do 16 czerwca uczniowie klasy III odpoczywali w Jastrzębiej Górze.

Podczas „Zielonej szkoły”  uczniowie uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Trójmiasta, gdzie zwiedzali Gdynię, starówki Gdańska i Sopotu oraz spacerowali po molo. Uczestniczyli również w wycieczce na Hel. Tam spacerowali po półwyspie, oglądali występ fok w fokarium oraz płynęli statkiem.

Z dodatkowych atrakcji, jakie zapewniono dzieciom można wymienić  zabawy wodne na basenie w Ośrodku wypoczynkowym „Zew Morza” oraz na basenie olimpijskim w Cetniewie, spacer aleją gwiazd, zwiedzanie latarni morskiej na Rozewiu, spacer do Gwiazdy Północy – obelisk zaznaczający najdalej na północ wysunięty punktu w Polsce. Uczniowie brali również udział w zajęciach animacyjnych, nauka tańca salsy, karaoke, zajęcia ortograficzne, zabawy sportowe, dogoterapia. Ponadto uczestniczyli w zabawie czerwonej nocy oraz piekli kiełbaski podczas wspólnego ogniska.

W czasie trwania „Zielonej szkoły” odbyły się liczne konkursy m.in. konkurs czystości, plastyczny, rzeźby w piasku, wiedzy, prezentacji pokoju, wyboru najmilszej i najmilszego uczestnika zielonej szkoły.

Wiele emocji wywołał chrzest, podczas którego uczniowie musieli pokonać tor przeszkód, aby dotrzeć do Neptuna. Wśród zadań było min. slalom, odbijanie piłeczki, bieganie po szyszkach, picie mikstury, czołganie się, malowanie twarzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali imię i dyplom od Neptuna.

Dzieci codziennie brały udział w grach i zabawach ruchowych. Chłopcy doskonalili umiejętność gry w piłkę nożną a dziewczynki bawiły się na placu zabaw.

Często odbywały się dyskoteki integracyjne, podczas których uczniowie mieli okazję nawiązać bliższe znajomości z kolegami z innych szkół przebywających w ośrodku.

Na zakończenie „Zielonej szkoły” odbył się podsumowujący apel, na którym wręczono dyplomy oraz nagrody za udział w konkursach.