Warsztaty ekologiczne

W dniach 5 i 6 lutego uczniowie klasy IV a wzięli udział w akcji ekologiczno - społecznej „Śmieci - nasza sprawa” zorganizowanej przez Fundację Arka. Najpierw w szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Szymona Kołakowskiego z Fundacji Arka.

Uczniowie mogli się dowiedzieć o szkodliwości palenia odpadów w piecach domowych. Toksyny powstające w wyniku spalania śmieci zanieczyszczają powietrze, glebę oraz wody, są szkodliwe dla zdrowia. Przypomnieli sobie wiadomości dotyczące segregacji śmieci.

Szóstego lutego uczniowie wzięli udział w happeningu „ Kochasz dzieci nie pal śmieci” na ulicy Mariackiej. Rozdawali ulotki i informowali mieszkańców o szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych.

Paulina Mucha