Szkoła Szkole — pomoc Syrii

Nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym programie „Szkoła Szkole”, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Celem programu jest zebranie funduszy w polskich szkołach na odbudowę i remont szkół w Syrii, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego.

Środki zebrane w ramach akcji przekazane zostaną na odbudowę budynków szkolnych, wyposażenie sal lekcyjnych, szkolenia dla nauczycieli i zajęcia dla uczniów.

27 marca i 28 marca Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd uczniowski zorganizował kiermasz muffinek i świeżo wyciśniętych soków owocowych.
Rodzice i uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję, piekąc pyszne babeczki, a cały dochód ze sprzedaży został przekazany na cel charytatywny. Udało się zebrać kwotę: 1544 zł 40 gr.

Włączenie się w akcję nie tylko uwrażliwiło uczniów naszej szkoły na wojny i kryzysy humanitarne na świecie, ale również umożliwiło kształtowanie postawy odpowiedzialności społecznej. Warto pomagać!