7 ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

Po raz kolejny włączamy się jako szkoła w tą akcję.

Dary zbieramy do 25 października.

Prosimy przynosić je do pani Joanny Gąbki-Siedlaczek, koordynatora Szkolnego Koła Wolontariatu,

lub zostawiać na portierni ( w podpisanej torbie).

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM ROKU?

W tym roku szkolnym każdy uczeń ma możliwość ubiegania się o statuetkę WOLONTARIUSZA ROKU.

Jak to osiągnąć?

Wystarczy pomagać innym, być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka i brać udział w akcjach charytatywnych ogłaszanych przez szkołę.

Pod koniec roku szkolnego wyróżnimy ucznia najbardziej zaangażowanego w wolontariat, nagradzając go statuetką Wolontariusza Roku.

Docenimy jego pracę i trud, który w nią wkładał. Będzie się liczyła częstotliwość i systematyczność (ilość akcji i inicjatyw, w których wolontariusz weźmie udział, jego skuteczność i zaangażowanie).

W tym roku zbieramy następujące artykuły :

UBRANIA – nowa bielizna, skarpety, rękawiczki, czapki, szaliki, odzież termiczna, ręczniki kąpielowe,

KOSMETYKI – żele pod prysznic, szampony, maszynki i pianki do golenia, podpaski, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, gąbki do mycia,

INNE ARTYKUŁY – torby i plecaki, kosmetyczki, śpiwory, sprawne tel. z ładowarką, karty sim, kubki termiczne, znaczki pocztowe,

ŚRODKI CZYSTOŚCI – uniwersalne płyny do mycia, domestosy, gąbki kuchenne i szmatki, ręczniki papierowe, papier toaletowy, odświeżacze powietrza,

JEDZENIE – gorące kubki, konserwy mięsne i rybne, ryż, makaron, olej, przecier pomidorowy, przyprawy, kostki rosołowe, kawa, herbata, cukier, czekolada, musy owocowe, itp.

OPATRUNKI – plastry, gaziki, bandaże, rękawiczki jednorazowe, chusteczki higieniczne.

Autor: Joanna Gabka-Siedlaczek