Miesiąc matematyki

Marzec to miesiąc matematyczny, w naszej szkole realizujemy projekt "Bliżej matematyki".

W tym roku ten projekt połączyliśmy z działaniami proekologicznymi.

W klasach młodszych przeprowadzone zostały dwa konkursy matematyczno-plastyczne.

W pierwszym konkursie pt. "Eko-figury, czyli "śmieciowe" wyklejanki", należało dowolną figurę geometryczną wykleić "śmieciami", czyli wszystkim tym co nie jest nam juz potrzebne. Mogły to być ścinki materiału, sznurek, wełna, korek, kapsle, zakrętki, pocięte płyty CD, obierki z kredek, itp. Liczyła się staranność wykonania i pomysłowość w doborze materiałów.

Natomiast drugi konkurs pt. "Geo-kwiaty", polegał na wykonaniu kwiatów z figur geometrycznych. Mogły to być zarówno prace płaskie, jak i przestrzenne. Tutaj również liczyła się pomysłowość w doborze materiałów. Uczniowie wykorzystali m.in. papier, filc, sznurek, obierki, płyty CD, wełnę.