Z wizytą na poczcie

1 i 3 grudnia klasy pierwsze, drugie i trzecie były na wycieczce w Urzędzie Pocztowym na ulicy Pocztowej 9.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza, poznanie Urzędu Pocztowego od zaplecza oraz wysłanie listu do Mikołaja.

Dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Wszystkie dzieci  z wielkich zainteresowaniem słuchały pracowników poczty. Dowiedziały się, jak przebiega sortowanie (ekspedycja) listów, stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Pracownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat, awizo. Ponadto dzieci dowiedziały się, że jest możliwość wykupienia na poczcie skrytki na listy.

Najciekawszym elementem wycieczki okazało się wspólne układanie ogromnych puzzli, z których powstał znaczek pocztowy. Wiele emocji dostarczyło również przygotowanie oraz wysłanie listu do Świętego Mikołaja.

Na zakończenie uczestnicy wycieczki otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz cukierki.

Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do szkoły pełne miłych wrażeń.

Izabela Zielińska